Nastavak u kuglaškoj Premijer ligi BiH donio je odmah u otvaranju 12. kola veliki derbi “Rudar” Prijedor – “Rudar” Kakanj. Domaćin je, oslabljen neigranjem dva veoma važna igrača u njihovoj ekipi, Miljatovića i Džajića, očekivao tešku i do kraja neizvjesnu utakmicu, što se na kraju pokazalo tačnim.

Podjela bodova je, reklo bi se, i realan ishod derbija, jer je cijeli susret bio na najviše 30-ak čunjeva prednosti za jednu od ekipa.

Krajnji rezultat 3.441-3.435 i samo šest čunjeva prednosti na kraju za prijedorski “Rudar” bili su dovoljni za 4:4 i jedan bod, saopšteno je iz ovog kluba. U prvom bloku Marko Trklja sa oborenih 607 čunjeva osvaja za domaću ekipu meč poen protiv Karzića (545), dok za goste Bešić (626) to isto čini protiv Kneževića (566). Njih dvojica su ujedno i najbolji akteri ovog meča.

U drugom bloku Miodrag Trklja (605) dobija Dundića (540), a Hrustemović (593) za goste osvaja drugi meč poen protiv Stijepića (556). Domaća ekipa na ulasku u treći blok ima prednost od 30 čunjeva i na svojoj strani iskustvo Đorđa Paštara koji zajedno sa Sikirićem zatvara utakmicu. Od početka njihova igra ne daje nadu u pozitivan ishod, te se prednost u čunjevima potpuno istopila poslije prvog seta, da bi se poslije trećeg prebacila na stranu gostiju i iznosila 31 čunj.

Paštar (567) i Sikirić (540) iako gube od svojih protivnika meč poene Gurešića(571) i Alagića (560), odlično odigravaju posljednji set, te tako jednim malim podvigom vraćaju čunjsku razliku u korist svoje ekipe i donose joj zlata vrijedan bod.

Narednog vikenda u13. kolu “Rudar” gostuje u Lukavcu ekipi “Zrinski”, Ljubače.