Reprezentacija Bosne i Hercegovine ponižena je sinoć na Bilinom polju. Portugal je deklasirao izabranike Save Miloševića i bilo je nestvarnih 5:0. Igra užasna, zalaganje nikakvo. Zašto? Ne znamo, no znamo da ovakvu Bosnu i Hercegovinu nikada nismo gledali i da su bh. reprezentativci dužni reći zašto su se na terenu ponašali kako su se ponašali. Ili će možda opet reći da nije njihovo da pričaju o problemima koji nemaju veze za terenom. Neće moći, ukoliko ne progovore biće krivi za propast bh. fudbala isto onoliko koliko su krivi kojima je i zapravo cilj sve uništiti. Na dobrom su putu, a nekada ljubimci nacije i dalje šute.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine najavljivali su veliku borbu protiv Portugala i pokušaj iznenađenja protiv jedne od najboljih selekcija svijeta. Na kraju su bh. fudbaleri poniženi i obrukani.
Scena iz Zenice pokazuje kakva je ikona Cristiano, ali bh. navijač neće po dobrom pamtiti ovaj ulet

Već nakon prvog poluvremena Portugal je imao nestvarnih pet golova razlike. Publika na Bilinom polju nije mogla vjerovatni šta se desilo.

Već nakon pet minuta Portugal je poveo. Barišić je skrivio penal, a Cristiano Ronaldo ne propušta šansu da postigne pogodak za 1:0.

Nastavili su gosti s napadima i svaki je donosio novu šansu. U 20. minuti je već bilo 2:0, a ponovo je zabio CR na asistenciju Joao Felixa.
Oglasi

Pet minuta kasnije sve je bilo gotovo. Odbrani je umakao Bruno Fernandes i pogodio je na fenomenalan način mrežu Ibrahima Šehića za 3:0.

Blamaža je nastavljena u 32. minuti. Spektakularan gol postigao je Joao Cancelo za nestvarnih 4:0, ali ni nakon toga nije prestala bruka bh. fudbalera.

Na odmor su Portugalci otišli s pet golova prednosti. U 41. minuti Joao Felix je postigao pogodak za nevjerovatnih 5:0 uz ogromne zvižduke s tribina i poruke ‘Savez napolje’.

Uvodne minute nastavka donose očekivano mnogo mirniji tempo. Bh. selekcija je nešto pokušavala u fazi napada, Savo Milošević je uveo Gazibegovića i Hadžiahmetovića, ali i Portugal nije previše jurišao.

Da jesu sigurno bi na terenu bilo drugačije. Lagano su Portugalci držali loptu, znali su se dodavati i po nekoliko minuta na terenu i tako su pokazali nadmoć nad bh. selekcijom.

U Zenici nije moglo bez skandala, Ronaldovu reakciju će pamtiti Bilino polje!
Kraki prekid
31
Prije oko 11h

Ostalo je na kraju 5:0 za Portugal koji je tako ponovio najteži poraz u historiji naše selekcije.