Pogodak Borca protiv Sarajeva za 1:1 iz očiglednog ofsajda je odjeknuo i širom regiona, a posebno su frapirani srbijanski tabloidi Kurir i Informer.

U posljednjim minutima susreta Herrera je ubacio s lijeve strane, Cortes je šutirao glavom, a Šahinović je odbranio, nakon čega se lopta odbila do Kvržića koji je bio u ofsajdu, a on je na kraju uz dosta sreće pogodio za konačnih 1:1.

Kurir je ovaj pogodak okarakterisao kao “neviđenu lakrdiju”.

“Nemaju VAR, ovo je katastrofa! Evropa u šoku zbog neviđene lakrdije na derbiju u komšiluku! Pogledajte odluku u 95. minutu”, naslov je teksta na jednom od dva najpoznatija srbijanska tabloida.

I drugi poznati srbijanski tabloid Informer je također objavio tekst o spornom pogotku s Gradskog stadiona u Banjoj Luci.

“Kako je ovo moguće? Pogledajte kakav su gol priznale sudije u čuvenom bosanskom derbiju”, naslov je Informera.