Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je rezultat karijere u Super-G utrci Svjetskog kupa, koja je održana u čuvenom skijalištu Kortini d'Ampaco.

Muzaferija je sjajnom vožnjom i vremenom od 1:22.58 zauzela 14. mjesto i time ostvarila najbolji plasman u historiji bh. skijanja. Iza sebe je ostavila brojne renomirane skijašice.

Ovaj rezultat donio joj je i novih 18 bodova u ukupnom poretku u Svjetskom kupu.

Dan ranije je još jednom vrlo dobrom vožnjom 24-godišnja skijašica osvojila šest bodova. Ukupno je sa 24 boda Muzaferija na 89. mjestu u poretku Svjetskog kupa.

Ovo je samo jedan od mnogih sjajnih rezultata naše najbolje skijašice, koja je u februaru 2023. godine donijela prvu, historijsku medalju Bosni i Hercegovini, kada je osvojila srebro u spust utrci Evropa kupa.

Muzaferijin uspjeh na ovoj utrci može biti vrlo koristan u daljnjoj karijeri, pošto je sa sebe skinula pritisak upisavši se u historiju bh. skijanja neizbrisivim tragom.