Ekipa Naprijeda ostala je lider prvenstva na drugoligaškom zapada i nakon današnjeg susreta na Vedrom polju. Gosti su slavili zasluženu pobjedu jer nekako se čini da su imali više želje za osvajanjem bodova.
Od prve minute otvorena utakmica s obje strane. Nakon jednog nesporazuma u odbrani Brda, lopta završava u korneru. Dok su fudbaleri Brda raspravljali i nespremno ušli u prekid, lopta je došla do Dakića koji pogađa za vodstvo Naprijeda.

Samo tri minute kasnije u 28. prelijep gol Trkulje koji iskosa pogađa gornji ugao golmana Dobrijevića. Mogli su fudbaleri Brda postići i drugi gol u prvom poluvremenu, ali i gosti koji nisu odustajali od napadačke igre.
U drugom poluvremenu osjetio se fizički pad žuto- plavih. U 63. minuti uz dosta sreće ali i neodlučnosti domaćih, Naprijed dolazi u vodstvo preko Brkića.

U samom finišu susreta odličan dupli pas Dedić- Karupović, ali kapiten Brda nije pogodio iz odlične situacija. Ostalo je 1-2. Da situacija bude teža, Miljević je dobio drugi žuti karton i prije kraja utakmice morao na hlađenje.
Ne može se reći da ekipa Brda nije bila ravnopravan protivnik tokom većeg dijela utakmice.

Međutim, kondiciono je bila u podređenoj ulozi. Možda narednog vikenda bude više radosti jer treći uzastopni poraz bi značajno uzburkao vode na Vedrom polju.