Prošlonedjeljna pobjeda u duelu sa ekipom Tekstilca danas je dobila na značaju. Fudbaleri Brda slavili su zasluženu pobjedu i popravili gol razliku. Susret na stadionu Mlakve između Slobode i OFK Brda okončan je rezultatom 1-5. „Molim vas da budete strpljivi, ne srljate i maksimalno borbeni“, bile su upute Šefa stručnog štaba Omladinskog fudbalskog kluba Brdo, Mirze Alkića, u svlačionici pred početak utakmice.
U ne baš lijepom otvaranju utakmice žuto-plavi stvaraju prilike, ali na gol se čekalo do 29.minute kada uvijek pouzdani Karajica dovodi Brdo u vodstvo 0-1. Isaković je prošao po desnoj strani i asistirao za prvi gol.
U 37.minuti mala neopreznost domaćeg golmana, lopta dolazi do Miodragovića nakon što je izbačena za gol crte, koji odmjerenim udarcem povećava vodstvo na 0-2. Mlada ekipa Slobode uspjela je do kraja prvog poluvremena smanjiti vodstvo, preko Ekića. Nakon udarca sa nekih 25 metara, golman Babić je obranio i lopta je došlo do Ekića koji bez većih problema posprema loptu u mrežu.

Bila je to odlična opomena fudbalerima Brda da ubace u veću brzinu. Tako se i desilo na samom otvaranju drugog poluvremana. Pritisak Brda urodio je plodom u 55.minuti kada Miodragović na sebi svojstven način postiže gol sa nekih dvadesetak metara.

Samo dva minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Vujatović koji je u današnjem susretu u odsustvu Karupovića nosio kapitensku traku. Ostao je Vujatović sam na drugoj stativi nakon kornera i pogodio za 1-4. Konačnih 1-5 bilježimo u 90.minuti. Iskreno se nadamo da će ova akcija dati dodatnu snagu Behliću i Vojnikoviću, djeci kluba koji život znači.
Lopta na nekih tridesetak metara, po sredini gola domaćih, dolazi do Behlića koji kroz dvojicu domaćih fudbalera izbacuje Vojnikovića pred golmana Blanuša. Mladi fudbaler Brda odlično se snalazi iako je ispred sebe imao golmana domaćih i iz dosta zahtjevne situacija trese mrežu Slobode. Odlična asistencija i sjajna  reakcija strijelca petog gola za Brdo.
Prvi seniorski gol za Vojnikovića i sigurno situacija koja će mu dugo biti pred očima. Četvrta pobjeda Brda ovog prvenstva i odlična uvretira za gradski derbi, naredne subote protiv ekipe FSA.