Jučerašnja pobjeda je bila veoma važna jer je napravljen odličan posao za konačni dojam o sezoni. Tri boda, ali i dva mjesta napretka na tabeli, tako da su iza ekipe Mirze Alkića ostali FSA Prijedor i Crni vrh.

Gledaoci se nisu ni namjestili na tribine stadiona u Ljubiji, a Brdo je već imalo dva gola prednosti. U 3. minuti, sve bolji Isaković pogađa nakon odlične asistencije Trkulje. Samo tri minute kasnije, Kuridže se odlično snalazi u kaznenom prostoru, nakon što je pokušao Sarhatlić i to je 2-0 za Brdo. Gosti su imali odličnu priliku da smanje vodstvo preko, neugodnog Nišića, ali lopta je nakon solo napada otišla pored stative golmana Vidovića. U 40. minuti u listu strijelaca se upisao Krenta za komotnih 3-o nakon prvog dijela susreta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Stević ne toliko jakim koliko preciznim udarcem sa nekih dvadesetak metara pogađa za 4-0. Međutim, ovaj gol je probudi goste koji se vraćaju u utakmicu golovima Petrovića i Hajdarevića. Ali, to je bio alarm za fudbalere Brda koji do kraja utakmice još četiri puta tresu mrežu golmana Jedinstva iz Žeravice. Sarhatlić to čini u 65. minuti nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca.

U listu strijelaca se u 75. minuti upisuje Miodragović koji je danas podijelio dosta upotrebljivih pasova svojim suigračima. Dvije minute kasnije, najljepši momenat utakmice. Sa nekih 25 metara, potegao je Vujatović koji je pogodio prečku, lopta se odbija od leđa golmana Tajića i završava u mreži. Dobro vam je poznati da je Vujatović postigao nekoliko sjajnih golova u dresu Brda. U 81.minuti, Đogić postiže autogol, iako se u prvi mah činilo da je pogodio mladi Krivdić.
OFK BRDO – FK JEDINSTVO ŽERAVICA 8-2.

Kada se ispod ove sezone podvuče linija, možemo biti jako zadovoljni. Ukoliko želimo i narednih godina Brdo u drugoligaškoj konkurenciji, moramo pokazati ljubva i kroz značajniju finansijsku podršku.