Nogometaši Borca pobijedili su Željezničar rezultatom 3:2 u derbi ssuretu 14. kola Premijer lige, a do trijumfa su stigli u 94. minuti.

Novi trener Željezničara Abdulhakeem Al-Tuwaijri susret je posmatrao s tribina s obzirom da nije riješio svu potrebnu papirologiju, a prethodno je banjalučka policija zabranila dolazak navijača Željezničara zbog sigurnosne situacije.Susret je sjajno počeo za Borac koji je poveo već u 6. minuti. Blagaić je centrirao s desne strane, a Kvržić glavom pogodio za 1:0.

Kada je lider prvenstva povisio na 2:0 u 24. minuti vjerovatno su svi pomislili da Želji prijeti debakl. Kvržić je uposlio Čavića koji je uposlio Lukića, a kojem nije bilo teško iz peterca pogoditi za 2:0.

Željo je malo toga pokazao u prvih pola sata, ali u 30. minuti uspio je smanjiti. Galić je ubacio s desne strane, a Krpić u svom stilu glavom pogodio za 2:1.

Borac je odmah mogao uzvratiti pogotkom. Kvržić je sjajno uposlio Čavića koji je izašao sam na Muftića, ali je golman Željezničara sjajno intervenisao i spasio čist gol.

U 44. minuti Drlji se sjajno namjestio na udarac sa 20-ak metara, ali Mijatović je uspio vrhovima prstiju skrenuti loptu koja je na kraju pogodila stativu i na odmor se otišlo vodstvom Borca 2:1.

Borac je prvi prijetio i u nastavku. Blagaić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Jokić glavom šutirao tik pored gola.

U 50. minuti Lukić je propustio zicer nakon greške Dubačkića koji mu je dao loptu na deset metara od svog gola. Napadač Borca je mogao birati gdje će pucati, ali je šutirao visoko preko gola.

Igrala se 64. minuta kada je Željezničar zamalo stigao do izjednačenja. Jokić je želio vratiti loptu Mijatoviću, golman Borca se okliznuo, a ispred gola loptu je stigao Kvržić.

Ipak, osam minuta kasnije golman Borca ponovo je pogriješio nakon čega je Željo izjednačio. Mijatović je u pokušaju da izbije loptu napucao Krpića od kojeg se lopta odbila u gol za 2:2.

Borac je do kraja napadao, a do pobjede je stigao u 94. minuti. Muftić je slabo reagovao, a Jokić iskoristio poklon i zatresao mrežu, iako su gosti reklamirali prekršaj. U narednom kolu očekuje ih gostovanje Igmanu, dok Željezničar dočekuje Posušje.