U toku je veliki derbi Premijer lige BiH između Borca i Sarajeva.

Duel prvoplasirane i drugoplasirane ekipe privukao je veliku pažnju u Banjaluci, pa su tribine Gradskog stadiona dobrano ispunjene. Rezultat nakon prvog dijela je 0:0.

U prvom dijelu gledali smo čvrstu i borbenu utakmicu. Nije bilo nekih velikih prilika, vjerovatno zbog važnosti utakmice.

Prvi je zaprijetio Borac. Dosuđen je prekršaj na 20 metara, Srđan Grahovac je šutirao, ali lopte ide preko gola. U 16.minuti veliku grešku domaće odbrane ne koristi Oliveira čiji je udarac izblokiran. Odmah u sljedećem napadu uzbuđenje na drugoj strani, ali ubačaj Grahovca bio je prejak za Lukića i Čavića. U 22. minuti opasan napad gostiju, Radović je ubacio, ali je loše reagovao Avramovski kojeg je zaustavio Čavić.

Crveno-plavi prijete u 26.minuti. Lukić je dobro primio loptu, odigrao povratnu za Terzića koji je izblokiran. Tri minute kasnije Čavić je bio u prodoru, ali na kraju je šutirao preko gola Šahinovića. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.