Početna Vijesti Slobodini navijači psovali Dodika i Lalatovića, sudija iz Prijedora poslao upozorenje

Nogometaši Slobode i Borca jučer od 17:00 sati na stadionu FK Budućnost u Banovićima igraju utakmicu 5. kola m:tel Premijer lige BiH, a glavni sudija utakmice Luka Bilbija iz Prijedora imao je pune ruke posla tokom prvog poluvremena ovog susreta.

Osim dešavanja na terenu, Bilbija je obraćao pažnju i na tribine pa je tako u jednom trenutku upozorio navijače Slobode nakon spornog skandiranja.

Naime, stadionom u Banovićima odjekivalo je “Lalate, Turčine, napuši se ku..ne” i “Je..mo vam tatu Dodika”.

Lalat je nadimak trenera Borca Nenada Lalatovića, dok je Dodik član Predsjedništva Bosne i Hercegovine.

NEDOLIČNO PONAŠANJE
Borac kažnjen zbog orgijanja navijača na tribinama, službenim licima prijete sankcije
Biblija je tada po protokolu naredio spikera da upozori simpatizere tuzlanskog kluba da prestanu sa skandiranjem kako ne bi morao krenuti u rigoroznije mjere.

Inače, nakon prvog poluvremena Sloboda vodi rezultatom 1:0, a strijelac je bio Eldar Mehmedović u 42. minuti.