Početna Sport Sarajevo jesenji prvak BiH

Sarajevo jesenji prvak BiH

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon odigranog 19. kola Premijer lige BiH, Fudbalski klub Sarajevo ostao je na čelu lige gdje će i prezimiti.

I pored remija u gostima kod Zvijezde 09 (1:1), FK Sarajevo je ostao na vrhu tabele. Domaći su poveli u 49. minutu golom Đelmića, a izjednačio je Ahmetović u 77. minuti sa bijele tačke.

Fudbaleri Željezničara poraženi su danas na Grbavici od Veleža sa 0:2. Velež je tako priredio iznenađenje pobijedivši lidera na tabeli, koji će nakon današnjeg “kiksa” prezimiti ipak na drugoj poziciji, iza gradskog rivala Sarajeva. Gosti su poveli u 22. minutu golom Fajića, a konačnih 0:2 postavio je Ćivić u 68. minutu. Veležu je ovo bila sedma pobjeda u sezoni.

Tuzla City je savladala Široki Brijeg sa 1:0 i ostala u utrci za vodećim timovima na tabeli, dok je pobjedu ostvario i Zrinjski savladavši Radnik iz Bijeljine sa 1:0.

U derbiju začelja Mladost iz Doboj Kaknja pobijedila je Čelik sa 4:2 i preskočila zenički tim koji je ostao na pretposljednjoj poziciji.