fbpx

ŠAHOVSKI TURNIR „SANA OPEN 2019“

Milan Vukić iz Banja Luke pobjednik je ovogodišnjeg brzopoteznog šahovskog turnira „Sana open 2019“. Nastupila su 22 takmičara iz Prijedora, Ključa, Sanice, Banja Luke i domaćih šahista članova Šahovskog kluba „Dr. Dido“ iz Sanskog Mosta, inače organizatora ovog tradicionalnog sportskog događaja.

Igralo se devet kola po švicarskom sistemu, uz tempo igre od 5 minuta po igraču u lijepom ambijentu Doma penzionera, a posjetioci su mogli uživati u velikom broju uzbvudljivih i neizvesnih partija. Ovaj sportski događaj se tradicionalno organizira u sklopu obiljažavanja Dana oslobođenja Sanskog Mosta, a s ciljem popularizacije šaha u našem gradu.

Dobrodošlicu takmičarima zaželio je prof. Ahmet Nalić, jedan od najboljih sanskih šahista. Prema riječima Arnaudina Zukića, sekretara sanskog šahovskog kluba, još jednom se pokazalo da se radi o veoma jakom turniru, obzirom na kvalitet igrača i jaku konkurenciju. On je naglasio da je turnir u potpunosti opravdao očekivanja.

Prvoplasirani velemajstor Milan Vukić iz Banja Luke je osvojio 7,5 poena, inter majstor Draško Babić iz Prijedora sa 7 bodova bio je drugoplasirani, a majstor Ranko Jujić zauzeo je treće mjeto sa 5,5 bodova. Najbolje plasirani domaći takmčar bio je majstorski kandidat Nedžib Hajrić, koji je sa 5 bodova zauzeo četvrto mjesto. Diplomu za najstarijeg učesnika dobio je Nesib Šahgebović. Generalni pokrovitelj turnira bila je Općina Sanski Most, a za odličnu organizaciju još jednom treba odati priznanje Šahovskom klubu „Dr. Dido“ .