Početna Sport Rudar dobio premijerligaša, HŠK Zrinjski Mostar– FK Rudar Prijedor 0:2

Rudar dobio premijerligaša, HŠK Zrinjski Mostar– FK Rudar Prijedor 0:2

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U drugoj pripremnoj utakmici u Medulinu, naši fudbaleri savladali su renomiranog mostarskog premijerligaša: HŠK Zrinjski Mostar– Fk Rudar-Prijedor Prijedor 0:2 (0:0).

Utakmica je odigrana u okviru 2. kola grupe 1 Medulin kupa, na terenu broj 1 Arena sportskog centra. Obje ekipe su prikazale dobru igru, uprkos jakom vjetru koji je stvarao probleme cijelim tokom utakmice.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, viđeno je nekoliko poluprilika, ali nije bilo pogodaka. Drugo poluvrijeme je počelo napadima Zrinjskog, međutim naš tim dolazi do prednosti u 64. min.

Nakon nekoliko odbijanaca ispred šesneasterca Zrinjskog, lopta dolazi do Marića, ovaj maestralno upošljava Pavlovića, koji se odlično postavio ispred štopera protivnika i rutinski matirao protivničkog golmana za 1:0.

Nakon pogotka igrači Zrinjskog su preuzeli inicijativu, dok su naši igrači pokušavali kontranapadima da ugroze protivničkog golmana. To im je i pošlo za rukom u 77. minutu.

Rudari osvajaju loptu na 20-tak metara od svog gola, kreće munjevita kontra koju je sjajno povukao Jaćimović po lijevoj strani, Jaćimović odigrava pas u sredinu do Marmata koji odlično pronalazi Dojčinovića koji završava akciju za 2-0. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je konačan rezutat glasio: HŠK Zrinjski Mostar– Fk Rudar-Prijedor Prijedor 0:2. Naši igrači su se pokazali u odličnom svijetlu na ovoj utakmici i zaslužuju sve čestitke za prikazanu igru.

Ova utakmica je pokazatelj da da su Rudari na čelu sa šefom stručnog štaba Jankovićem na pravom putu, te da će igra i rezultati u drugom dijelu sezone biti mnogo bolji nego u jesenjem dijelu prvenstva.