
Dom zdravlja Prijedor od 17. do 19. oktobra biće domaćin međunarodnog stručnog simpozijuma pod nazivom „Od prevencije do oporavka“, koji će okupiti oko 300 učesnika i renomirane predavače iz BiH, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Austrije i Njemačke. Skup će biti održan u Hotelu „Prijedor“, a cilj je razmjena znanja i iskustava, te povezivanje stručnjaka iz javnog i privatnog zdravstvenog sektora.
Direktor Doma zdravlja Miloš Marjanović istakao je da simpozijum ima za cilj da se i u Prijedoru prate savremeni svjetski trendovi u medicini, kao i da se pokaže koliko je saradnja između javnog i privatnog sektora značajna za unapređenje kvaliteta zdravstvenih usluga.
– Tokom trodnevnog programa biće obrađene teme iz pedijatrije, psihologije, neurologije, kardiologije, gastroenterologije i endokrinologije, s posebnim akcentom na primarni nivo zdravstvene zaštite – pojasnio je Marjanović.
Organizator skupa je Dom zdravlja Prijedor, dok su koorganizatori Bolnica Prijedor, Visoka medicinska škola, te specijalističke ordinacije „Predojević“ i „Hana“. Pokrovitelji su Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite i Grad Prijedor.
U Domu zdravlja ističu da očekuju da ovaj simpozijum postane tradicionalno okupljanje medicinskih stručnjaka, jer Prijedor, kako navode, ima sve potrebne kapacitete za organizaciju događaja ovakvog nivoa.
Prijedor24.com






