Početna Sport Omarska u derbiju kola savladala Progres: Bodovi za elitu Srpske

Omarska u derbiju kola savladala Progres: Bodovi za elitu Srpske

Fudbaleri Omarske u derbiju četvrtog kola Lige za prvaka u Drugoj ligi Srpske, grupa zapad savladali su Progres iz Kneževa sa 2:1 i sa ova tri boda praktično su postali članovi prvoligaškog društva.

Izabranici Milenka Vulete tri kola prije kraja prvenstva imaju devet bodova prednosti i za osam golova bolju gol razliku od drugoplasirane Slobode iz Mrkonjić Grada i treba da se desi pravo čudo da ne ispiju pobjednički šampanjac. Naime, u slučaju da dvije ekipe prvenstvo završe sa istim brojem bodova, što bi moglo da se desi u slučaju da Omarska izgubi sve tri, a Sloboda pobijedi sve tri utakmice, o šampionu bi odlučivala bolja gol razlika. To znači da je Omarskoj u preostala tri kola dovoljan jedan bod da bi i teoretski obezbijedili plasman u viši rang.

Fudbalere iz Kneževa u Omarskoj je dočekao predivan fudbalski ambijent i 500 navijača domaćih, koji su poslije 595 dana dobili priliku da budu uz svoje ljubimce.

Bolju igru na početku susreta domaći su krunisali pogotkom Branka Rosića u 10. minutu i taj rezultat je bio aktivan do samog finiša prvog poluvremena. Brojne promašaje fudbalera Omarske kaznio je Želimir Đukarić, koji je u 44. minutu izjednačio na 1:1. Domaći su još ofanzivnije ušli u nastavak susreta i to se isplatilo već u 51. minutu kada je pobjedonosni gol postigao Mario Ratković. Do kraja susreta izabranici Milenka Vulete imali su više od igre, ali nisu htjeli ništa da rizikuju, jer je ulog u ovom susretu bio veliki. Po završetku susreta igrači Omarske su još dugo ostali na terenu, gdje su zajedno sa navijačima proslavljali osvajanje tri vrijedna boda.

U grupi istok u Ligi za prvaka i poslije ovog kola Budućnost iz Pilice zadržala je sedam bodova prednosti u odnosu na Famos. Izabranici Dalibora Krezovića savladali su Glasinac 2011 iz Sokoca sa 3:1 i na dobrom su putu da već u narednom kolu kao gosti u Milićima i teoretski osiguraju titulu i tako proslave istorijski plasman u prvoligaško društvo. U Ligi za opstanak Bratstvo iz Bratunca je poslije poraza od Stakorine u Čajniču (2:4) u veoma teškoj situaciji i sve je bliže selidbi u niži rang.