fbpx

Novi selektor, novo razočaranje – Srbija nemoćna protiv Portugala

Poraz reprezentacije Srbije u odlučujućem susretu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Portugal je slavio na stadionu “Rajko Mitić” rezultatom 2:4 (0:1).

Nije izgledalo tako loše u prvom poluvremenu, Srbija je imala par dobrih akcija, za razliku od Portugalaca koji su, pored gola, priprijetili samo jednom preko Ronalda.

Srbija je bila opasna po lijevoj strani gdje su bili Kostić i Kolarov, za razliku od desne strane gdje je bio Lazović koji nije odigrao dobru utakmicu i koji je pokušavao da pronađe dobar centaršut, a nije ih bilo.

Počelo je šansom Tadića, Mitrović mu je spustio loptu glavom nakon centaršuta Kostića, ali je fudbaler Ajaksa opalio samo u golmana gostiju Patrisija.

U nastavku inicijativa Portugalaca, a Srbija je napadala uglavnom preko lijeve strane na kojoj su bili Kolarov i Mitrović gdje smo bili opasniji nego po desnoj strani gdje je delovao Lazović sam, bez neke pomoći Milenkovića koji je fokusiran na odbranu svog gola.

U 27. minutu upravo preko Kostića Srbija ima šansu, ali je Kragujevčanin pokušao nešto između centaršuta i šuta, lopta je prohujala pored stative.

U nastavku prva ozbiljna situacija ispred gola srpske reprezentacije, Ronaldo je prvo šutirao kada mu je Milenković blokirao šut, a potom je preko Bernarda Silve ponovo bilo opasno, ali je srećom dosuđen ofsajd.

Imala je reprezentacija Srbije jednu sjajnu akciju i po desnoj strani, Tadić je fantastično proigrao Lazovića koji je pronašao Kolarova u kaznenom prostoru, ali je lijevi bek šutirao desnom nogom, pored gola.

Gosti stižu do gola u 42. minutu utakmice. Tada je Dmitrović loše intervenisao, Čakir ništa nije dosudio, a lopta se odbila do Karvalja koji postiže gol za 0:1 u najgorem mogućem momentu.

Loše je počelo i drugo poluvrijeme, Guedeš je u 58. minutu uzeo loptu, prevario Maksimovića i poslao loptu u suprotan ugao golmana Dmitrovića za 0:2.

Srbija je izgledala jako loše početkom drugog poluvremena, nisu srpski fudbaleri imali ideju šta da rade sa loptom, ali je uslijedio 68. minut. Tadić je izveo korner, najviši u skoku bio je Nikola Milenković koji postiže gol za 1:2!

Imala je Srbija inicijativu nakon ovog gola, bili su “orlovi” u naletu, a onda novi šok, gol u mreži Dmitrovića. Bernardo Silva šalje loptu Ronaldu koji je bio u ofsajdu, ali sudije su ostale nijeme. Igrač kvaliteta Ronalda ne griješi u ovim situacijama, 1:3.

Samo pet minuta kasnije, novi gol u mreži Portugalaca, Dušan Tadić ponovo asistira, Aleksandar Mitrović jakim udarcem pod prečku vara Patrisija za novu nadu reprezentaciji Srbije.

Ipak, da najviše mora da radi na odbrani, Ljubiša Tumbaković je dokazao samo dva minuta kasnije kada su gosti imali 4 na 3 i Bernardo Silva je rutinski smjestio loptu iza leđa golmana Dmitrovića za konačnih 2:4.