Tekst se nastavlja ispod oglasa
U Novom Sadu danas treba biti održana skupština grada na kojoj se odlučuje o novom gradonačelniku. Prije sjednice došlo je do sukoba policije i građana.

Na dnevnom redu sjednice je ostavka dosadašnjeg gradonačelnika Milana Đurića i izbor novog prvog čovjeka grada – Žarka Mićina.

Odbornici opozicije kažu da je ovo sve u režiji Beograda. Ističu da su došli na sjednicu, ali da im je policija zabranila ulazak u zgradu te su ih počeli odgurivati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Policija je bilo izuzetno nasilna. Ovo nije Novi Sad, ovo je nasilje i mi ćemo se izboriti protiv toga”, poručio je jedan od opozicionara.Nedugo nakon incidenta, stigli su i građani koji su policiju zasuli jajima te počeli nagurivanje sa pripadnicima policije.

Dok su opozicionari napolju, onemogućeni da uđu na sjednicu, vladajuća koalicija je samostalno počela zasjedanje i očekuje se da izaberu gradonačelnika.