

Prvi upisni rok u srednje škole na području prijedorske regije uspješno je završen, a preliminarne rang-liste kandidata dostupne su putem elektronskog sistema i na oglasnim tablama škola.
Prema riječima predsjednice Aktiva direktora srednjih škola prijedorske regije Dražene Mršić, najveće interesovanje budućih srednjoškolaca i ove godine zabilježeno je za Elektrotehničku školu. Među najtraženijim obrazovnim ustanovama našle su se i Mašinska škola, Srednjoškolski centar Prijedor te Ugostiteljsko-ekonomska škola.
S druge strane, najmanji broj prijava evidentiran je u Poljoprivredno-prehrambenoj školi, gdje su nakon prvog upisnog roka ostala slobodna mjesta u svim obrazovnim profilima.
Pozitivan trend zabilježen je i u Gimnaziji „Sveti Sava“, koja ove godine bilježi veće interesovanje učenika nego ranijih godina. Nakon prvog upisnog roka ostalo je još osam slobodnih mjesta u jednom od smjerova.
U Ugostiteljsko-ekonomskoj školi slobodna su još dva mjesta za ugostiteljske tehničare, dva za kulinare i šest za konobare, dok Srednjoškolski centar Prijedor ima četiri nepopunjena mjesta za zanimanje geodetski tehničar.
Konačne rang-liste biće objavljene 30. juna, nakon završetka žalbenog postupka, dok će drugi upisni rok biti organizovan od 1. do 3. jula. U tom periodu učenici će imati priliku da konkurišu za preostala slobodna mjesta u srednjim školama.
Prijedor24.com




