Početna Sport Mariji Gnjatić bronza na Međunarodnom stonoteniskom turniru

Mariji Gnjatić bronza na Međunarodnom stonoteniskom turniru

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prijedorski stonotenseri nastupili su na 15. Međunarodnom turniru „Memorijal Mirko Abramović „  u Varždinu.

Učesvovalo je preko 400 takmičara iz Slovenije , Srbije , Slovačke, Austrije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske a od Prijedorskih mladih stonotenisera najuspješnija je bila Marija Gnjatić koja je osvojila treće mjesto. Marija je u četvrtfianalu izbacila prvog nosioca turnira Hrvatsku reprezentativku Hannu Lončarević u vrlo teškom meče sa 3/2 da bi potom u polufinalu izgubila od trećeg nosioca turnira Gabrijele Alviž u vrlo dobrom i neizvjesnom mečeu sa 3/2. Marija tradicionalno dpruža dobre igre u Vraždinu i u zadnje 4 godine bila je dva puta treća , jenom druga i prošle godine prva. Uspješan je bio i mlađi kadet Miloš Radulović koji se plasirao među 16 najboljih s tim da pružio vrlo dobru igru u osmini finala protiv prvog nosioca ovog turnia koji je i osvojio ovaj turnir.

Treći prijedorski mladi stonotniser Bjelajac Nikola je igrao dobro i dobio nekoliko setova ali se nije uspio plasirati u glavni žrijeb.