Početna Sport Francuska savladala BiH, obje selekcije se oprostile od EP

Francuska savladala BiH, obje selekcije se oprostile od EP

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Favorizovana selekcija Francuske savladala je rezultatom 31:23 reprezentaciju Bosne i Hercegovine u trećem kolu Evropskog rukometnog prvenstva, a obje selekcije su se tim mečem oprostile od turnira.

Nakon poraza u prva dva kola reprezentacije Francuske i BiH već su ostale bez šansi da izbore drugi krug takmičenja pa su večeras igrali međusobni ogled u kojem su bivši svjetski i evropski prvaci Francuzi branili ugled, a debitant BiH je tražio prvu pobjedu na EP.

Izabranici selektora Bilala Šumana bolje su otvorili meč i u sedmoj minuti vodili sa 4:1 uz odličnu uvertiru i tri gola Nikole Prcea. Francuzi do izjednačenja 8:8 dolaze u 16. minuti, a pet minuta kasnije dolaze i do vođstva 11:10. Prvo poluvrijeme završeno je minimalnim vođstvom Francuske 14:13.

Početak drugog poluvremena meča u dvorani u Trondheimu pripao je Francuzima, koji su u 37. minuti došli do uvjerljivije rezultatske prednosti 18:14. Do kraja utakmice Francuzi su znalački kažnjavali sve tehničke greške bh. rukometaša i brzim kontrama postizali lagane golove. Meč je završen rezultatom 31:23.

Francuska i BiH su igrali u Grupi D u kojoj su domaćin Norveška i Portugal već izborili prve dvije pozicije i plasman u narednu fazu takmičenja, a odluku o lideru tabele će donijeti večeras u međusbnom duelu.