Početna Prijedorski region Diplome uručene za 60 studenata Visoke medicinske škole u Prijedoru

Diplome uručene za 60 studenata Visoke medicinske škole u Prijedoru

Svečanom promocijom diploma Visoka medicinska škola u Prijedoru ispratila je novu generaciju diplomiranih studenata. Ove godine diplome je preuzelo 60 akademaca koji su uspješno završili svoje studijske programe i stekli zvanja iz oblasti zdravstvenih nauka.

Posebno priznanje za izuzetan uspjeh tokom studiranja pripalo je Ani Kurnogi, koja je sa prosjekom ocjena 9,18 proglašena najboljim studentom generacije. Istakla je da joj priznanje predstavlja dodatni podstrek za profesionalni razvoj i usavršavanje u zdravstvenoj struci.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Direktor Visoke medicinske škole Ilija Stijepić čestitao je diplomcima na uspješno završenom školovanju, naglasivši da su upravo oni budući nosioci zdravstvenog sistema i da će stečeno znanje imati priliku potvrditi kroz svakodnevni rad.

On je podsjetio da je ovo 16. generacija studenata koja je završila studije po programu od 180 ECTS bodova, kao i jedanaesta generacija diplomaca na četvorogodišnjim studijama sa 240 ECTS bodova.

Govoreći o planovima ustanove, Stijepić je naveo da je u završnoj fazi proces reakreditacije Visoke medicinske škole, te izrazio očekivanje da će i ovogodišnji upis privući veliki broj budućih studenata. Kao jednu od važnih novosti izdvojio je projekat izgradnje Centra za visoko obrazovanje, koji se realizuje u saradnji sa resornim ministarstvom i Gradom Prijedorom, a kojim bi trebalo biti riješeno pitanje studentskog smještaja.

Visoka medicinska škola u Prijedoru, obrazuje kadrove na studijskim programima zdravstvena njega, fizioterapija, sanitarno inženjerstvo, medicinsko-laboratorijsko inženjerstvo i radna terapija.

 

Prijedor24.com