Početna Prijedorski region Vatrogasci satima gasili veliki požar u Ravskoj: Izgorjela površina od oko 100...

Vatrogasci satima gasili veliki požar u Ravskoj: Izgorjela površina od oko 100 dunuma i štala sa sijenom

Veliki požar koji je juče izbio u Ravskoj zahtijevao je višesatnu intervenciju prijedorskih vatrogasaca, a zbog nepristupačnog terena gašenje je bilo posebno zahtjevno.

Na teren je upućeno 15 pripadnika Teritorijalno-vatrogasno-spasilačke jedinice Prijedor sa pet vatrogasnih vozila, koji su intervenisali od 15:16 do 22:00 sati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vatra je zahvatila šikaru i nisko rastinje, a požar se proširio i na jednu staru štalu. Prema informacijama sa terena, izgorjela je površina od oko 100 dunuma, kao i štala u kojoj se nalazilo približno 100 bala sijena.

Poseban problem vatrogascima predstavljao je teren, koji je na pojedinim dijelovima bio veoma teško pristupačan i obrastao šikarom, trnjem i gustim rastinjem.

Zbog toga su se vatrogasci do pojedinih žarišta morali probiti sa više strana, kako bi spriječili dalje širenje vatre.

Intervencija je završena nakon više sati borbe sa požarom.

Prijedor24.com