Najbolji film je La La Land…ne Moonlight!

Bila je ovo najšokantnija završnica dodjele Oskara ikada…

Glumac Warren Beatty je na kraju dodjele učinio nezamislivu stvar i proglasio pogrešnog pobjednika.

Oscara za najbolji film osvojio je “Moonlight”, međutim slavni glumac je pobrkao koverte, pročitavši tako pogrešnog pobjednika – favorizovanog “La La Land”.

Ovo su pravi pobjednici večerašnje dodjele Oskara

Najbolji film

“Arrival”

”Fences”

”Hacksaw Ridge”

”Hell or High Water”

”Hidden Figures”

”La La Land”

”Lion”

”Manchester by the Sea”

”Moonlight”

Najbolji režiser

Denis Villeneuve, “Arrival”

Mel Gibson, “Hacksaw Ridge”

Damien Chazelle, “La La Land”

Kenneth Lonergan, “Manchester by the Sea”

Barry Jenkins, “Moonlight”

Najbolja glumica

Emma Stone, “La La Land”

Natalie Portman, “Jackie”

Ruth Negga, “Loving”

Meryl Streep, “Florence Foster Jenkins”

Isabelle Huppert, “Elle”

Najbolji glumac

Casey Affleck, “Manchester by the Sea”

Andrew Garfield, “Hacksaw Ridge”

Ryan Gosling, “La La Land”

Viggo Mortensen, “Captain Fantastic”

Denzel Washington, “Fences”

Najbolja glumica u sporednoj ulozi

Viola Davis, “Fences”

Naomie Harris, “Moonlight”

Nicole Kidman, “Lion”

Octavia Spencer, “Hidden Figures”

Michelle Williams, “Manchester by the Sea”

Najbolji glumac u sporednoj ulozi

Mahershala Ali, “Moonlight”

Jeff Bridges,”Hell or High Water”

Lucas Hedges, “Manchester by the Sea”

Dev Patel, “Lion”

Michael Shannon, “Nocturnal Animals”

Najbolji adaptirani scenario

“Arrival”

”Fences”

”Hidden Figures”

”Lion”

”Moonlight”

Najbolji originalni scenario

“Hell or High Water”

”La La Land”

”The Lobster”

”Manchester by the Sea”

”20th Century Women”

Najbolji strani film

“Land of Mine,” Martin Zandvliet, Denmark

”A Man Called Ove,” Hannes Holm, Sweden

”The Salesman,” Asghar Farhadi, Iran

”Tanna,” Bentley Dean, Martin Butler, Australia,

”Toni Erdmann,” Maren Ade, Germany

Najbolji dokumentarni film

“Fire at Sea”

“I Am Not Your Negro”

“Life, Animated”

”13th”

“O.J.: Made in America”

Najbolji animirani film

“Kubo and the Two Strings”

”Moana”

”My Life as a Zucchini”

”The Red Turtle”

”Zootopia”

Najbolja montaža

“Arrival”

”Hacksaw Ridge”

”Hell or High Water”

”La La Land”

”Moonlight”

Najbolja originalna pjesma

“Audition (The Fools Who Dream),” “La La Land”

“Can’t Stop the Feeling,” “Trolls”

“City of Stars,” “La La Land”

“The Empty Chair,” “Jim: The James Foley Story”

“How Far I’ll Go,” “Moana”

Najbolja originalna muzika

“Jackie”

”La La Land”

”Lion”

”Moonlight”

”Passengers”

Najbolja kamera

“Arrival,” Bradford Young

”La La Land,” Linus Sandgren

”Silence,” Rodrigo Prieto

”Lion,” Grieg Fraser

”Moonlight,” James Laxton

Najbolji kostimi

“Allied”

”Fantastic Beasts and Where to Find Them”

”Florence Foster Jenkins”

”Jackie”

”La La Land”

Šminka i frizura

“A Man Called Ove”

”Star Trek Beyond”

”Suicide Squad”

Najbolja scenografija

“Arrival”

”Fantastic Beasts and Where to Find Them”

”Hail, Caesar!”

”La La Land”

”Passengers”

Najbolja montaža zvučnih efekata

“Arrival”

”Deepwater Horizon”

”Hacksaw Ridge”

”La La Land”

”Sully”

Najbolje miksanje zvuka

“Arrival”

”Hacksaw Ridge”

”La La Land”

”Rogue One”

”13 Hours”

Najbolji vizualni efekti

“Rogue One”

”The Jungle Book”

”Doctor Strange”

”Deepwater Horizon”

”Kubo and the Two Strings”

Najbolji kratki film

“Ennemis Intérieurs”

”La Femme et le TGV”

”Silent Nights”

”Sing”

”Timecode”

Najbolji kratki animirani film

“Blind Vaysha”

”Borrowed Time”

”Pear Cider and Cigarettes”

”Pearl”

”Piper”

Najbolji dokumentarac, kratkometražni

“Extremis”

”4.1 Miles”

”Joe’s Violin”

”Watani: My Homeland”

”The White Helmets”

Buka

Pogrebni prevoz Iris Lim Profi Prijedor Panta rhei Prijedor

You must be logged in to post a comment Login